fbpx

ortakokul programları

LGS Kursu Kapak Ortakokul Programları Kapak Görseli

Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

Bildiğiniz gibi okulların fiziki açılışı 21 Eylül’e kademeli bir geçişle ertelendi.  Ortaokul öğrencilerinin okula dönüşü Aralık ve Ocak ayları arasında beklenmekte. Covid-19 enfekte olan kişi sayıları göz önünde bulundurularak bu tarih daha da ileriye ötelenebilir. Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde erkenden okula dönmesi için hepimize görev düşmektedir. Uygulamamız gereken Maske, Sosyal Mesafe ve El Dezenfeksiyonu önemli ve uygulaması çok basit olan üç kuraldır.

Kurumumuz 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına 31 ağustos tarihinde yapılacak olan hızlandırma kursu ile başlayacaktır. Hızlandırma sürecinde öğrencilerimiz hafta içi her gün eğitim göreceklerdir. Burada amaçlanan okul müfredatının sene boyunca önünde olarak, Öğrencilerimizin derslerdeki hazır bulunuşluklarını en üst düzeyde taşımaktır.

Hey 7.Sınıf Öğrencisi haydi Dahi Ders Evi’ne!

8 adım

Dersler Sosyal Mesafe kurallarına uygun, hijyenik ortamda yapılmaktadır.

Ortakokul Sıkça Sorulan Sorular

Okullar açılmadan iki hafta önce eğitime başlanıyor ve okullar kapanana kadar devam ediyor.

5, 6 ve 7.sınıflar sınıf dersleri için hafta içi 2 veya 3 gün, hafta sonu 1 gün kuruma geliyorlar. Ek dersler ve birebirleri hariç haftada 10 saat sınıf dersi alıyorlar.

Konuyu kavrayamayan, verilen ödevlerde fazla yanlışı çıkan ve dersine katılmayan öğrenciye muhakkak birebir veriliyor.

Ödev muhakkak veriyoruz. Öğrencilerimize programlı çalışma alışkanlığı kazandırmak için verdiğimiz ödevi günlere dağıtıyoruz. Öğrencimizin ödevini düzenli yapmasını sağlıyoruz.

Evet öğrencilerimizin bütün yazılıları bize ait. Artık öğrencimizi siz değil biz çalıştırıyoruz. Masa başı çalışmalarla, birebirlerle ve yazılı hazırlık çalışmalarıyla öğrencimizi sınavında en yüksek notu almasını sağlayacak şekilde çalıştırıyoruz.

Bizden yardım isteyen tüm öğrencilerimizin, ev ödevleri, proje ve performans ödevlerinde destek oluyor, anlık ürettiğimiz çözümlerle çocuklarımıza sıkıntılı süreçlerinde yardımcı oluyoruz.

7.sınıf LGS’den önceki en önemli yıldır. 7. sınıfa gelmiş olan öğrencinin geçmişe dair tüm eksiklikleri giderilmiş olmalıdır. Özellikle Türkçe Dersi paragraf çözme teknikleri ve test çözme teknikleri bu yılda halledilmiş olmalıdır. Dahi Ders Evi, öğrencilerimizin 7. Sınıf not ortalamasını yüksek tutarken, özellikle 8.Sınıfla bağlantılı ünitelerin üzerinde detaylı durmaktadır. Örneğin, 8. Sınıftaki Fen Bilgisi Madde ve Özellikleri Ünitesi 7. Sınıfın devamı niteliğindedir. 7. Sınıfta öğrenci nasıl olsa LGS'de çıkmıyor diye bu üniteyi önemsemezse, 8. Sınıfta konuyu zihninde oturtması çok zor olacaktır. 7. sınıfta öğrencilerimizin matematik temelini sağlamlaştırmakla birlikte, 8. Sınıf Türkçe Paragrafı 7. Sınıftan bitirmekteyiz. Bununla birlikte 7. Sınıfın yazında öğrencilerimizle LGS Çalışma Kampına girmekteyiz. Tüm LGS konularını bir tur yaz kampında bitirmekteyiz. Yani tüm LGS konularını bilerek yeni eğitim-öğretim dönemine başlıyoruz.

Öncelikle sitemi çok yakından takip ediyoruz. Disiplini elden hiç bırakmıyoruz. Öğrencilere hedef belirlemede ve hedeflerine ulaşmalarında tam destek veriyor, hayatlarını onlar adına programlayıp eğitim koçluğu seviyesinde sürekli yanlarında olup ara vermeden çalışıyoruz.

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.