lise etüt merkezi

Eğitimdeki ana hedefimiz

Öğrencinin öğrenim gördüğü sınıf içerisinde konuları öğrenmesi ve okuldaki performansının yüksek düzeylere çıkarmasını sağlamaktır. Okul performansı yanı sıra öğrencinin TYT-YKS temellerini oluşturmak öncelikli hedeflerimizdendir.

TYT‘nin üniversiteye girişte % 40‘lık etkisi olduğu ve TYT’nin 9. Sınıf ve 10. Sınıf konularından oluştuğu, YKS‘nin ise % 60’lık etkisi olduğu ve YKS’nin 11. Sınıf ve 12. Sınıf konularından oluştuğu düşünüldüğünde, öğrencilerimiz için bu sınıflarda sağlam bir öğretim temeli oluşturmak bizim için çok önemlidir.

6 adım

Bizleri daha yakından tanımak için kanallarımızı takip edebilirsiniz.

9/10/11 SINIFLAR SIKÇA SORULAN SORULAR

Öğrencimize TYT’nin önemini anlatılmalı, TYT Sınavının %70'inin 9. Sınıftan Müfredatından sorulduğu belirtilmeli, okul notlarımızın en üst seviyede tutularak ortalamaya etkisinden bahsedilmeli ve ancak dengeli ve düzenli bir şekilde çalışarak üniversite sınavının üstesinden gelineceğine ikna edilmelidir.

Sınıflarımız 8 kişiliktir.

Öğretmenlerimizin her biri kendi alanında uzman, deneyimli, güler yüzlü ve her seviyedeki öğrenciye nasıl yaklaşacağını bilen, kendi alanlarının yanı sıra öğrencinin motivasyonunu yüksek tutacak danışmanlık tecrübesi yüksek eğitimcilerdir.

10. sınıfta sene sonuna doğru 9.sınıfın derslerine geri dönüşe başlıyoruz ancak esas anlamda TYT çalışmalarına 11.sınıfın 2. dönemi TYT dersleriyle başlıyoruz.

Öncelikle öğrencimizi rehberlik öğretmenimizle görüştürerek hedef belirliyoruz. Meslek seçimi çok önemli. Bu doğrultuda çocuğumuzun sayısal ya da eşit ağırlık alanında bilinçli bir şekilde ilerlemesini sağlıyoruz. Hedefini belirlediğimiz öğrencimiz, uygun ders çalışma programı ile zamanla ödev bilincini de kazanmış oluyor. Aynı zamanda öğrencilerimize haftalık çalışma saati ve soru kotaları vererek onları çalışma eylemine maruz bırakıyoruz. Bir süre sonra öğrencilerimiz masa başında çalışmaya alışıyor. Başarısının da bu süreç içerisinde artmasıyla birlikte öğrencimizin kendine olan güveni artıyor. Çalışma eylemi mutluluk veren bir alışkanlığa dönüşüyor.

Evet. 9, 10 ve 11. sınıflarda okul derslerini takviye ediyoruz. Çünkü hem okul ortalamamızın YKS'ye etkisi çok büyük, hem de TYT-AYT Soruları 9. 10. ve 11. Sınıftaki bilgilerden olacağı için temelimizin sağlamlığının hazırlık sürecindeki başarımızı üstel olarak etkileyeceğinin bilincindeyiz.

Okullarımız, kalabalık ve çocuklarımız kitle dershanelerinde de aynı kalabalık içinde kayboluyor, sorularını soramıyor, gerekli verimi alamıyor. Dahi Ders Evi'nde 8 kişilik sınıflarımızda öğrencilerimiz hem dersi daha verimli dinliyor, hem de sorularına anında cevap alabiliyor. Ayrıca birebir ve masa başı çalışmalarıyla ile sonuca daha çabuk ulaşıyor.

Tabi ki; Kurumumuzda tam zamanlı hocalarımızın olması, bizden destek isteyen tüm öğrencilerimizin imdadına yetişmemize olanak sağlamaktadır. Sayısal bir öğrenciye, ek bir ücret almadan, isteğe göre Tarih, Coğrafya veya Felsefe takviyesi yapabilmekteyiz.

Hayır kesinlikle, verilen birebirlerden ek bir ücret alınmamaktadır.

Nasıl ki beş parmağın beşi bir değil ise, hiç bir öğrencinin da algı ve becerisi aynı değildir. Önemli olan bizlerin bu farklılıklara göre, öğrencilerimize ayrı programlar uygulamamız ve hepsini en üst dereceye çıkarmamızdır.

ÖZEL DERS
TYT-AYT, YÖS ve Lise
LGS ve Ortaokul

İster evinizde, ister kurumumuzda tecrübeli öğretmen kadromuzdan ders alın.
Tüm soru tekniklerini, kısa yolları, soru kök ve çeşitlerini en iyi şekilde öğrenin.

HEMEN BAŞVUR

SOSYAL MEDYA

Bizleri daha yakından tanımak için kanallarımızı takip edebilirsiniz.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.