fbpx

lgs türkçe özel ders

Türkçe dersi anlama ve yorum yapma gücünü geliştirdiği için bu derste başarılı olmak diğer derslerdeki başarıyı da olumlu yönde etkileyecektir. Biz de Dahi Ders Evi olarak özel derslerimizde bu durumu göz önüne alıp, öğrencilerin diğer derslerine de katkısı olan Türkçe öğretimine özenle yaklaşıyoruz.

Liselere Giriş Sınavı’nda Türkçe’den 20 Soru sorulmaktadır. Öğrencinin sadece soruyu doğru yapması değil, hızlı okuması ve hızlı yorumlaması da beklenmektedir.

8. sınıf LGS Türkçe müfredatı;

Dil bilgisinde bu dönem ilk defa gördükleri; Fiilimsi ve Fiilde Çatı Konuları öğrencilerin gözünü korkutsa da öğrenciye özel hazırlanan çalışma programları ve programa uyumlu ders saatleriyle basitten karmaşığa giden bir yöntemle konuları işliyoruz. Dersten sonrada öğrenciye desteğimizi devam ettirmek adına verdiğimiz ödevler ve takip sistemiyle kavramların kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Anlam bilgisine yönelik konulara geldiğimizde ise paragraf sorularına yönelik ön yargıyı kırmak öncelikli hedefimizdir.

Bu bölümde okuma, anlama ve yorumlama hızını arttırmaya yönelik çalışmalar uyguluyor ve paragraf çözme tekniklerini öğrencinin algı seviyesine en uygun şekilde nasıl paragraf çözmesi gerektiğini belirliyoruz. Düşünce gelişimini sağlayacak paragraf çözümleri ile de destekliyoruz.

Öğrencilerden de bizim özverimize karşılık Türkçe’ye olan ön yargılarını kırmalarını verdiğimiz programa uymalarını bekliyoruz.

Unutulmamalıdır ki zor diye bir şey yoktur.

“Zafer, zafer benimdir diyebilenindir.Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.”

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.