fbpx

sosyal bilgiler özel ders

SAYIN VELİLER VE SEVGİLİ ÖĞRENCİLER,

4-5-6-ve 7. Sınıf Sosyal Bilgiler dersi konuları Lise ve Üniversite konularının temelidir. Öğrencilerimizin bu sınıflarda öğrendikleri bilgiler, üniversiteyi bitirinceye kadar zorlanmadan başarılı olmalarını sağlayacaktır.

Bu sınıflardaki Sosyal Bilgiler derslerinde konuları Tarih ve Coğrafya derslerinin temelidir. Bunun yanında haklarını, görev ve sorumluluklarını bilen iyi bir vatandaş olma bilinci kazandırmak da bizim hedeflerimiz arasındadır.

Tarih konuları; İlk Çağ Tarihi, İlk Türk Devletleri, İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi ve Cumhuriyet Tarihi konularından oluşmaktadır.

Coğrafya konuları ise; Harita Bilgisi, Türkiye ve Dünyamızı Tanımak’tır.

Öğrencilerimizle bu konuları işlerken, Anlatım, Soru-Cevap, Rol Oynama, Drama, İkili ve grup Çalışması, Beyin Fırtınası gibi yöntem ve teknikler uygulayarak başarılı olmaları sağlanmaktadır. (Her öğrencinin öğrenme yöntem ve tekniği farklıdır.)

Örnek verecek olursak; yaz tatilinde İzmir’e tatile gittiğini söyleyen bir öğrenciye, oranın ülkemizin neresinde olduğunu, iklimini, bitki örtüsünü, yetişen tarım ürünlerini, halkın gelir ve geçim kaynaklarını, yemeklerini ve orada hangi ilk çağ uygarlığı ile ilgili eserler olduğunu sorarak, yaşayarak öğrenmesi sağlanır ve bilgiler kalıcı olur.

Öğrencilerimiz sosyal bilgiler dersinde çok sayıda konu olduğu için çalışmama eğilimi gösterdikleri bu da onların okul notlarının düşük olmasına ve girecekleri sınavlarda başarılı olamamalarına neden olmaktadır.

Çocuklarımızın başarılı olmaları ailelerin ve bizim en büyük isteğidir. Eğitim hayatlarının devam ettiği bu süreçte onların sıkılmadan, sosyal hayatlarından kopmadan başarılı olmaları bizim hedefimizdir.

Dahi Ders Evi Sosyal Bilgiler Zümresi olarak, grup ve özel derslerimizde daha çok yaşayarak öğrenen öğrenciler yetiştirmek ilkemizdir.

Siz değerli öğrencilerimizi, yorulmadan, keyif alarak başarılı olmanız için aramızda görmek istiyoruz.

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.