fbpx

tyt-yks matematik özel ders

Üniversiteye giriş sınavı olan YKS’nin 1. Oturumu Temel Yetenek Sınavıdır. TYT içerisinde 9 ve 10. Sınıf matematik müfredatını içeren 30 temel matematik sorusundan oluşmaktadır. Geometrinin 10 sorusunu saymazsak matematik tüm sistemin %25’ini oluşturmakta ve başarı elde etmek isteyen her öğrencinin yolu matematikten geçmektedir. Dahi Ders Evi Matematik Zümresi olarak bizim amacımız da o yolu aydınlatmaktır.

Sınavın içeriğine bakacak olursak;

TYT konuları bilgiyi yorumlama ve denklem çözebilme yeteneğine dayanır. Öğrencinin soruyu yorumlaması ve çözüme pratik ulaşması gerekir. Bu nedenle Özel Derslerimizde uyguladığımız yöntem, pratik soru çözüm tekniklerini öğrenciye benimsetmek ve zamanı doğru kullanabilmelerini sağlamaktır.

2. Oturumda sayısal ve eşit ağırlık öğrencilerinin çözeceği soruların %50’si matematiktir. TYT’den farklı olarak konular bilgiye dayalıdır ve her konu birbiri ile bağlantılıdır. Bu bölümde öğrencilerin başarılı olması için analitik düşünmeyi geliştirmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin muhakeme yeteneklerini geliştirmek için özel derslerimizde formül ezberletmek yerine formülün temelini öğretiyor ve başarımızın en büyük etkeninin bu yaklaşım olduğuna inanıyoruz.

Matematik zor ama keyifli bir branş olmasının yanı sıra parçalar koptuğu takdirde işkenceye dönüşebilir. Sınav hazırlık süresince matematiğin işkenceye dönüşmemesi için Dahi Ders Evi Matematik Zümresi olarak en büyük artımız öğrenci ile koordine halde çalışıyor olmaktır. İyi konu anlatımı, cazip pratik yöntemler, bol soru çözümü ve prensipli bir programlama ile öğrencilerimizin her zaman yanındayız ve ders çalışma programımızı uyguladığımız sürece öğrencilerimizi en iyi üniversitelerde görmenin gururunu yaşamaya devam ediyor olacağız.

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.