fbpx

7. sınıflar için özel matematik ders

SAYGI DEĞER VELİLER, SEVGİLİ ÖĞRENCİLER ;

Yürümeyi öğrenmeden koşabilir mi bir insan? Önce yavaş yavaş, adım adım başarı merdivenlerini çıkar. Önündeki engelleri birer birer aşar. Bilir ki hiçbir hedefe kestirme yoldan gidilemez. Bilir ki bilginin efendisi olmak için, çalışmanın kölesi olmak gerekir.
İşte 7.Sınıf da tam olarak öğrencilerin koşmaya geçmeden önceki dönemidir. Bu dönemde öyle adımlar atılmalıdır ki, öyle yollar aşılmalıdır ki, koşarken ayağı takılmasın, sendelemesin, düşmesin. Bu evrede aşmamız gereken engellerden biri de matematik dersidir. Dahi Ders Evi Matematik Öğretmenleri olarak bizler, bu dersi bir engel olarak görmekten çıkarıp eğlenceli bir hale getirmeyi bir görev olarak kabul ediyoruz. Bizler öğretmeyi seviyoruz, daha doğrusu bizler bu büyülü dersi öğretirken çok eğleniyoruz.

7. Sınıf müfredatında yer alan ;

gibi konular öğrencilerimizin ilk kez karşılaştığı ve bu konularla ilgili temel yeterlilik ve kazanımları kavrayabilmede zorluk çektikleri bizler tarafından gözlemlenmektedir. Özellikle bu konularla ilgili olarak öğrencilerimizin kavram yanılgılarına düşerek çözüm yollarını belirleyememesi, problem çözme stratejileri geliştirememeleri, matematik dersine olan tavır ve tutumlarını etkilemektedir.

Olumsuz bir yargıya kapılan çocuklarımız neredeyse matematiğin olmadığı bir dünyayı bile hayal edecek duruma gelmektedirler. Böylesi bir durumda ise en büyük görev, siz değerli ailelere ve bizlere düşmektedir. Onlara matematiği sevdirmek, yaşayarak, yaparak, eğlenerek öğretmek bizlerin, çocuklarımıza gerekli desteği vermek siz değerli velilerimizin görevidir. Çünkü geleceğimizi, her şeyimizi gençlerimize bırakacağız. Geleceğin ümidi ışıklı çiçekleri onlardır.

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.