fbpx

6. sınıflar için matematik özel ders

SAYGI DEĞER VELİLER, SEVGİLİ ÖĞRENCİLER ;

Öğrenim hayatımızın önemli dönüm noktalarından biri olan 6.sınıf, en çok adaptasyon sorununun yaşandığı, en çok psikolojik ve devinişsel ( zihni etkin kullanma) desteğe ihtiyaç duyulduğu dönemdir. Bu dönemde öğrencilerimize sağlanacak olanaklar, onların gelişimsel süreçlerini yapılandırmada, yeteneklerini fark ederek, hedeflerine ulaşabilmelerinde etkin rol oynamaktadır.

İşte matematik dersinin önemi de bu noktada öğrencilerimiz için belirleyicidir. Çünkü bu sınıf düzeyinde öğrencilerimiz, bir çok yeni kavramla karşılaşmakta, bu kavramları anlamlandırmada, günlük hayatla bağdaştırmada zorluk çekmektedirler. Biz eğitimciler bu durumun bilincinde olarak onların eksiklerini analiz ederek en akılda kalıcı, en eğlenceli nasıl anlatılabilir, bu ders öğrencilerimize nasıl sevdirilebilir gibi düşüncelerle yola çıkarak ve bu süreci en iyi şekilde yöneterek onlara destek olmaktayız.

Özellikle 6.sınıf müfredatında yer alan;

gibi konular öğrencilerimiz için anlaşılması zor olan konulardır. Bu konuların kazanımlarındaki günlük hayattan örnekler vermek, soyut kavramları somutlaştırmak oldukça önem taşımaktadır. Aksi halde öğrencilerimiz bu kavramları anlamlandırmada güçlük çekmektedirler. Sınıf düzeyinde ele alınan konuların geneli 7.sınıf için temel teşkil edeceğinden, tam öğrenmenin gerçekleşmemesi pek çok sorunu da beraberinde getirecektir.

İşte siz değerli velilerimiz ve bizler çocuklarımıza bu önemli dönemde gerekli desteği sağlayarak onların hayallerini gerçekleştirmelerini, geleceklerini inşa etmelerine yardımcı olmalıyız. Çünkü bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin görevidir.

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.