fbpx

9. sınıf kimya özel ders

Sayın veliler, Değerli öğrenciler,

Liselere Giriş Sınavına Fen Bilimleri olarak gördüğünüz dersi, artık Fizik, Kimya, Biyoloji olarak 3 derste görmektesiniz. Bu yüzden bu yıl siz öğrenciler ve dolaylı olarak velileriniz tarafından zorlayıcı bir dönem olarak tanımlanabilir.

9. ve 10. Sınıf konularının an itibariyle TYT (ilk bölüm) Üniversite Sınavında çıkacağı düşünülürse, bu ara sınıfların temelinin kuvvetli olması, yeterli başarıya ulaşmada önemli etken teşkil etmektedir.

2017-2018 itibariyle Kimya Müfredatı göz önüne alındığında ;

Konular incelendiğinde son 3 ünitenin TYT kısmına dahil, YKS ( 2. Bölüm ) kısmında da çıkıyor olması sebebiyle 9. Sınıfta okuyan bir öğrencinin ki; sayısal-sözel-eşit ağırlık fark etmez halletmeden bir üst sınıfa geçmesi hayal kırıklığına ve zaman kaybına yol açar.

Bu sebeple Kimya zümresi olarak gelen özel ders öğrencilerimizi görsel-işitsel-kinestetik zeka türlerini kullanarak daha verimli öğrenmeyi hedefliyor ve uzun süreçte aklımızda kalıp uygulanabilir olmasını istiyoruz.

Böylelikle öğrenciler hem okul takviye olarak notlarını yükseltmiş, hem de gereken çalışmayı yaparak şimdiden üniversiteye hazırlık çalışması yapmış olacaktır.

Unutmayınız ki; “Uzun Yolculuklar Tek bir adımla başlar.”

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.