fbpx

çocuklar için ingilizce özel ders

Herkesin bildiği gibi tartışmasız evrensel bir dil ve eğitimin hayatımızın olmazsa olmazı haline gelmiştir İngilizce. İnsanlar dünyanın çeşitli yerlerinde iletişime evrensel dil olan İngilizce ile geçiyor. Anlıyoruz ki, dünyayı takip edebilmek için İngilizce öğrenmek şart. Hatta günümüzün en büyük bilgi kaynağı internette bile temel kaynaklar İngilizce. İş dünyasında İngilizce’nin yeri çok büyük. Küreselleşen dünyada dil öğrenmek mesleki yeterlilik kadar önemli bir hal aldı. Eğer çok iyi derecede İngilizce biliyorsanız çok uluslu şirketlerde iyi bir seviyede çalışmanız mümkün.

Bu sebepler ve daha başka birçok sebepten dolayı ülkemizde ve dünyanın birçok itibarlı okullarında yabancı dil eğitimi verilmektedir. Ama ülkemiz okullarında ne yazık ki istenilen kalitede ve seviyede dil eğitimi verilememektedir. Çoğu verilen eğitim çocuklara yetersiz gelmektedir. Tabi ki bunun çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Sebepleri, sınıfların kalabalık olması, kaynakların yetersiz olması, çocukların dersi dikkatli dinleyememesi yada öğretmenin gerekli ilgi alakayı göstermemesi olarak söyleyebiliriz.
Eğer çocuklarımızın iyi şekilde dil öğrenmesini istiyorsak, özel ders almak çocuğun dil öğrenmesine büyük bir katkı sağlar ve daha çabuk kavramasını sağlar.

Özel dersi sadece İngilizce’si zayıf olan öğrencinin alması gerekir diye bir şart yoktur. Böyle bir düşünceye kapılmak yanlış olur. İyi ya da çok iyi bir öğrenci de özel ders alabilir. Çünkü 1 saatlik özel ders, 5-6 saatlik sınıf dersine bedeldir. Öğretmen öğrencisi ile birebir çalışırken çocuğun durumunu çok net bir şekilde görüp tespit edebilir ve hangi tür öğrenme metodu uygulayacağına karar verir. Böylece eksikler daha çabuk kapatılabilir. Özel ders sırasında öğretmen öğrenci ile birlikte çözüm odaklı çalışabilir. Öğrenci daha rahat sorularını sorabilir ve eksikleri tamamlandıkça derse ilgisi artar, derse karşı olan ön yargılardan vazgeçer ve sonuç olarak başarısı artar.

Özel Ders, terzinin kişiye özel diktiği elbiseye benzer. Terzi elbiseyi, kişinin tarzına göre tasarlayıp, birebir üzerine uyacak şekilde diker. Tabi ki burada terzinin mahareti ön plana çıkar. Dahi Ders Evi İngilizce Zümresi olarak, özel dersimizde, öğrencimize özel oluşturacağımız programla, öğrencimizi hedeflediğimiz başarıya ulaştırmaktayız.

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.