tyt-yks için geometri özel ders

Beylikdüzü'nde Geometri Öğretmenlerinden Özel Ders

Geometri dersi iki ve üç boyutlu şekiller ve yüzeyler arasındaki açı,uzunluk,alan ve hacim ilişkilerini inceleyen bir derstir. Her türlü sayısal bilimin temelinde geometri vardır. Zeka gücünü arttırmaya, mantık yürütmeye ve pratik düşünme yeteneğini kazandırmaya yönelik bir derstir.

Geometri, kavramların anlamlarını, birbirleriyle olan ilişkilerini keşfettirmeyi amaçlar.

Geometri sorularını çözebilmek için matematik dersine ait rasyonel sayılar, köklü sayılar birinci, ikinci dereceden bir ve iki bilinmeyenli denklem çözümlerini bilmek gerekir. Konu sırası takip edilerek ilerlenmeli, çok soru çözerek sorular üzerinde farklı bakış açıları kazanıp yorum gücü geliştirilmelidir.

Derste işlenen konular o gün mutlaka tekrar edilmeli, sorular çözülmeli, çözülmeyen sorularda öğretmenlerden yardım istenmelidir.

Konularla ilgili TYT, YKS soruları incelenmelidir. Öğrencilerin çoğu, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik yapabilirler ama Geometride zorlanırlar. Bunun bir nedeni Lise müfredatında geometriye az zaman verilmesi. 11. Sınıfta geometri konuları işlenmediği için, 9. ve 10. Sınıflarda öğrencilerin öğrendikleri Geometri bilgileri unutulur.

Geometri, şekilli sorular ağırlıkta olduğundan verilen bilgilere dikkatlice bakılmalı ve verilen şekil nasıl kullanılabilir diye üzerinde düşünerek çözüme ulaşılmalıdır. Sorudaki hiçbir bilgi gereksiz değildir. Ayrıca sorunun çözümü için verilen şekil üzerinde ilave çizimler yapıp yardımcı doğrulardan yararlanmalıdır.

Eğitim psikolojisine göre özel dersen etkin öğrenme biçimidir. Özel dersin işleyişi nedeniyle öğretmenin ders hakimiyeti maksimum seviyede tutulmaktadır. Eğitimde rekabetin ve sınava katılan öğrenci sayısının artması ile velilerde ve öğrencilerde eğitim konusundaki bilinç de artmaktadır. Yalnızca sınav döneminde değil, her seviyede okulla yardımcı özel ders, öğrencinin eksiklerini anlayıp sorunları çözülür. Öğrenciye özel plan,program ve çalışma metodu hazırlanır. Çalışma disiplinin sürekliliğinin sağlanmasında ve hedefteki üniversiteye ulaşılmasında en büyük destekçisi olmaktadır

27 Ocak Pazartesi
ÜCRETSİZ 2. DÖNEME HAZIRLIK KAMPI
9. 10. 11. Sınıflar için düzenlediğimiz kampta

2. Dönem okulda işlenecek ilk üniteler anlatılacaktır.
Daha ayrıntılı bilgi almak için hemen başvur. Bu fırsatı kaçırma!.

HEMEN BAŞVUR

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.