fbpx

tyt-yks için geometri özel ders

Beylikdüzü'nde Geometri Öğretmenlerinden Özel Ders

Geometri dersi iki ve üç boyutlu şekiller ve yüzeyler arasındaki açı,uzunluk,alan ve hacim ilişkilerini inceleyen bir derstir. Her türlü sayısal bilimin temelinde geometri vardır. Zeka gücünü arttırmaya, mantık yürütmeye ve pratik düşünme yeteneğini kazandırmaya yönelik bir derstir.

Geometri, kavramların anlamlarını, birbirleriyle olan ilişkilerini keşfettirmeyi amaçlar.

Geometri sorularını çözebilmek için matematik dersine ait rasyonel sayılar, köklü sayılar birinci, ikinci dereceden bir ve iki bilinmeyenli denklem çözümlerini bilmek gerekir. Konu sırası takip edilerek ilerlenmeli, çok soru çözerek sorular üzerinde farklı bakış açıları kazanıp yorum gücü geliştirilmelidir.

Derste işlenen konular o gün mutlaka tekrar edilmeli, sorular çözülmeli, çözülmeyen sorularda öğretmenlerden yardım istenmelidir.

Konularla ilgili TYT, YKS soruları incelenmelidir. Öğrencilerin çoğu, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik yapabilirler ama Geometride zorlanırlar. Bunun bir nedeni Lise müfredatında geometriye az zaman verilmesi. 11. Sınıfta geometri konuları işlenmediği için, 9. ve 10. Sınıflarda öğrencilerin öğrendikleri Geometri bilgileri unutulur.

Geometri, şekilli sorular ağırlıkta olduğundan verilen bilgilere dikkatlice bakılmalı ve verilen şekil nasıl kullanılabilir diye üzerinde düşünerek çözüme ulaşılmalıdır. Sorudaki hiçbir bilgi gereksiz değildir. Ayrıca sorunun çözümü için verilen şekil üzerinde ilave çizimler yapıp yardımcı doğrulardan yararlanmalıdır.

Eğitim psikolojisine göre özel dersen etkin öğrenme biçimidir. Özel dersin işleyişi nedeniyle öğretmenin ders hakimiyeti maksimum seviyede tutulmaktadır. Eğitimde rekabetin ve sınava katılan öğrenci sayısının artması ile velilerde ve öğrencilerde eğitim konusundaki bilinç de artmaktadır. Yalnızca sınav döneminde değil, her seviyede okulla yardımcı özel ders, öğrencinin eksiklerini anlayıp sorunları çözülür. Öğrenciye özel plan,program ve çalışma metodu hazırlanır. Çalışma disiplinin sürekliliğinin sağlanmasında ve hedefteki üniversiteye ulaşılmasında en büyük destekçisi olmaktadır

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.