fbpx

tyt-yks coğrafya özel ders

12 SINIF VE MEZUN COĞRAFYA DERSİNDE NEDEN ÖZEL DERS ALMALI?

12. Sınıf ve Mezun grup Coğrafya dersinden özel ders almak demek, dersi iyi anlamak, Öğrenciler için en sıkıntılı konulardan olan sayısal tabanlı konuları daha iyi anlamak,kolay yollardan soru çözmeyi öğrenmek, pratiklik kazanarak sınavlarda hızlı soru çözümü sağlamak gibi bir çok yetenek kazanmak anlamına gelmektedir. Coğrafya özel ders öğretmenlerimiz hazırlanırken, 12 Sınıf ve MEZUN gruplarında YKS ve TYT coğrafya çıkmış sorularından, çözümlü örneklerden ve üniversite hazırlık sorularına göre konulardan çıkardıkları pratik yolları öğrencilerine aktarmaktadırlar.

TYT KONULAR YKS KONULARI

Son yıllarda gelen sorular ve yapıla bilirlik oranına bakıldığında coğrafya dersinin sınavlarda belirleyici olduğunu gördük.özellikle coğrafya gibi konuları kalabalık alanlarda ezberleyerek çalışan öğrencilerin tabir-i caizse kalem oynatamadığı ve yorumla bilgiyi harmanlayan tarzdadır. Bu da demek oluyor ki bir konunun bir saatte anlatılması, ardından iki test çözülmesi ve anlatılanların evde bir kez tekrar edilmesi yeterli değildir. Özellikle SÖZEL, TM VE MF Yarışın mevcut olduğu bir sınavda coğrafya sorularını yapan öğrencilerin hedefine daha çabuk ulaştığını gördük.Başarılı ola bilmek için Öğrencinin ayrıca bir çalışma programına ve kendisine rehberlik edecek bir uzmana ihtiyacı vardır.

Özel dersi diğerlerinden ayıran nokta bireysele inmesinden ziyade belli bir sistemle gitmesidir. Unutmayın son gece ya da son hafta alınan hızlandırılmış bir özel ders çok da verimli olmayacaktır. En başta doğru öğretmenle bir sistem oturmaya dikkat edin ki işiniz şansa kalmasın.

2024 YKS ve 2024 LGS Hazırlık
Kursumuz 17 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.