fbpx

11. sınıf biyoloji özel ders

Biyoloji canlı bilimi ve canlıları inceleyen bilim dalıdır. Tıp, veterinerlik, diş hekimliği, eczacılık ve ziraat fakültelerinin temel bilim alanlarından biridir.

Lisede biyoloji eğitimini iyi alan öğrencilerin ilgili fakültelerde başarı seviyeleri de ciddi bir şekilde artış gösterir.

Biyoloji konuları TYT ve YKS sınavında toplam 19 soru olarak karşımıza çıkmaktadır. 11. Sınıf biyoloji konuları 13 sorunun yer aldığı YKS sınavının büyük bölümünü oluşturur. 13 soru bazı öğrenciler için soru sayısı bakımından az gözüküp önemsenmeyebilir ancak sıralama bakımından ciddi bir etkisi vardır.

11. sınıf konuları biyolojinin en korkulan konuları gibi gözükse de yorum, analiz ve doğru bir eğitim ile başarı oranı en yüksek konular olması kaçınılmazdır.

Tıp, eczacılık ve veterinerlik fakültelerinin temeli 11. Sınıfta atılmaktadır. Ayrıca hem okul hem de sınav çalışması bu sınıfta doğru yapılırsa sınava hazılık sürecinde öğrenciyi bir adım daha ileri taşır.

11. sınıf biyoloji özel derslerimiz eğlenceli, ezberci zihniyetten uzak, anlama ve kavrama odaklı konu analiz ve değerlendirmeleri ile öğrenci dönütleri alarak olumsuz durumlarda tekrar hızlı müdahale ederek öğrencinin konuları kavraması sağlanır. Unutmayalım ki iyi bir biyoloji eğitimi, iyi bir tıp, veterinerlik, diş hekimliği, eczacılık eğitiminin alt yapısıdır. Biyoloji dersini tam manası ile kavrayamayan öğrenciler çok küçük hatalar ile geleceklerini belirleyen TYT ve YKS sınavında soru kaçırmaktadırlar.

Derslerimiz alanında başarılı, profesyonel ve deneyimli, özel seçilmiş öğretmenler tarafından verilmektedir. Dersler materyal ve özel sunumlarla eğlenceli hale getirilir. Öğrenciler eğlenerek ve dersi severek, ezberden uzak, konuyu gerçek anlamda anlayıp istediği alan üzerine yoğunlaşarak hem TYT ve YKS sınavında hem de okul sınavlarında büyük başarı elde eder. Sınav zamanları yazılı çalışması, tarama testleri ve hızlı dönüt almalarla en üst seviyede başarı hedefi gözetilmektedir.

2025 YKS ve 2025 LGS Hazırlık
Kursumuz 16 Temmuzda Başlıyor.
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Liselerimizle Yeni Kampüsümüzdeyiz
11. Sınıf TYT Derslerine Başladık
Sen de Hemen Aramıza Katıl

Dahi Ders Evi; uzun soluklu sınav dönemi içerisinde hem butik kurs eğitimi,
hem de bireysel özel ders seçenekleri ile öğrencilerin yanında yer almaktadır.

HEMEN BİLGİ AL

Sosyal Medya

8. 9. ve 10. Sınıf TYT-AYT ders notları paylaşımları burada!.

Başarının altın kuralı “düzenli ve verimli” çalışmaktır.